قوانین و مقررات

ثبت هر سفارش و یا تراکنش مالی با فروشگاه نیکان رسانه به معنی پذیرش قوانین و شرایط ذیل می باشد و خریدار ملزم به مطالعه و رعایت قوانین مندرج در این صفحه می باشد.

اطلاعات خریدار :

خریدار می بایست در هنگام سفارش محصول آدرس کامل پستی، کد پستی و مشخصات خود را به دقت و کامل وارد کند و حتما ايميل و شماره تماسی که قرار می دهد معتبر باشد تا در صورت نیاز بتوان با آن تماس گرفت.

ضمنا در صورتی كه اطلاعات مندرج در حساب كاربری شما صحيح نباشد، ‌هرگونه تاخير یا اشتباه به وجود آمده در ارسال سفارش متوجه خريدار می باشد.

قیمت ها و موجودی کالاها :
کلیه قیمت ها و موجودی کالاهای مندرج در سایت به روز و صحیح می باشد، اما برای سفارش عمده یک کالا حتما باید قبل از سفارش با بخش فروش هماهنگ نمایید.

همچنین درصورت تغییر قیمت ها، سفارشاتی که قبل از تغییر قیمت ثبت شده اند مشمول قیمت های جدید نخواهند شد مگر اینکه قیمت مندرج در سایت به دلیل خطای انسانی اشتباه درج شده باشد.

نحوه سفارش :
برای ارسال دقیق و به موقع سفارشات مشتری می بایست سفارش خود را به صورت آنلاین ثبت نماید اما در موارد خاص امکان ثبت سفارش حضوری و یا تلفنی نیز میسر می باشد که برای اطلاعات بیشتر می تواند با بخش فروش تماس حاصل نمایید.

ارسال سفارش :
در شرایط عادی در صورت پرداخت آنلاین سفارش ها ظرف 72 ساعت کاری بسته بندی و ارسال خواهند شد ، در صورت واریز به حساب، زمان ارسال بسته ها 72 ساعت کاری پس از تایید تراکنش می باشد، زمان تحویل بسته به مشتری نیز بستگی به روش ارسال کالا دارد.

سفارشات ثبت شده طبق روشی كه در زمان ثبت سفارش تعيين می شود، ارسال می شوند و هزینه ارسال و بسته بندی سفارش نیز به عهده مشتری می باشد که در زمان سفارش ثبت می گردد. همچنین این امکان وجود دارد تا بسته مشتری با روشی غیر از روش های مندرج در سایت ارسال گردد که در این صورت پیش از ثبت سفارش، مشتری می بایست بخش فروش را مطلع نماید. بدیهی است هزینه ها و مسئولیت روش درخواستی مشتری به عهده خود او می باشد.

روش های پرداخت :
پرداخت مبلغ سفارش به روش های گوناگون شامل پرداخت نقدی (بانك – كارت به كارت – پرداخت نقدی در محل فروشگاه) و پرداخت آنلاين میسر می باشد كه در زمان ثبت سفارش قابل انتخاب است. در صورتی که سرعت ارسال بسته برای شما مهم می باشد پیشنهاد می کنیم حتما پرداخت را به صورت آنلاین و از طریق درگاه اینترنتی انجام دهید.

در صورتی که خریدار روش پرداخت نقدی را انتخاب کند می بایست حداکثر ظرف مدت 24 ساعت نسبت به پرداخت وجه سفارش اقدام نموده و اطلاعات پرداخت را به بخش فروش ارسال نماید، در غیر اینصورت پس از مهلت مقرر سفارش حذف شده وهیچگونه مسئولیتی در این خصوص متوجه فروشگاه نمی باشد.

پيگيری سفارشات :
پس از ثبت سفارش در حالت پیشفرض وضعیت سفارش ها “در دست اقدام” می باشد که پس از بسته بندی و ارسال بسته وضعیت آن به “اقدام شده” تغییر می یابد و در ذیل آن کد رهگیری مرسوله نیز قید می شود که مشتری می تواند با مراجعه به سایت اداره پست و یا تماس با شرکت باربری مربوطه وضعیت بسته خود را پیگیری نماید، همچنین اکثر اوقات در صورت عدم اشکال در سیستم های اطلاع رسانی پس از ارسال بسته ها یک پیامک حاوی کد رهگیری و آخرین وضعیت بسته ، به مشتری ارسال می گردد.

تعویض کالای معیوب :
پس از دریافت بسته، مشتری 24 ساعت (بسته به تعداد اقلام یک سفارش در صورت هماهنگی با بخش فروش و دریافت تاییدیه این زمان قابل افزایش می باشد) فرصت دارد تا نسبت به تست و آزمایش محصولات دریافتی اقدام نموده و در صورت وجود هرگونه اشکال بخش فروش را مطلع نماید. با توجه به اینکه محصولات ارائه شده در فروشگاه به ندرت دچار مشکل می باشند، در اکثر مواقع قطعات معیوب در کوتاه ترین زمان ممکن تعویض و برای مشتری ارسال می گردد. البته بدیهی است که کالاهایی که به علت اشتباه خریدار از قبیل تغذیه با ولتاژ و یا جریان نامتناسب، عدم نصب صحیح و غیره دچار اشکال می گردند به هیچ عنوان قابل تعویض نمی باشد. همچنین در مورد کالاهای خاص و گران قیمت، برای صرفه جویی در زمان و پیشگیری از سایر مشکلات، خریدار می تواند قبل از ارسال سفارش با هماهنگی قبلی با بخش فروش درخواست آزمایش فنی کالا قبل از ارسال را نماید. کالاهای عمده یک ماه گارانتی تعویض در صورت خرابی خواهند داشت.

ماليات :
در حال حاضر در خريد نقدی ماليات دريافت شده از مشتری 0 می باشد.

لغو سفارشات :
مشتری 7 روز پس از ثبت سفارش فرصت دارد تا بدون ارائه هیچ دلیلی نسبت به لغو سفارش و دریافت وجه اقدام نماید، در صورتی که سفارش ارسال شده باشد خریدار می بایست بدون باز نمودن درب بسته فوراً نسبت به عودت آن به فروشگاه اقدام نماید، در غیر این صورت قبل از لغو سفارش حتما می بایست با بخش فروش تماس بگیرد. بدیهی است زمانی هزینه سفارش به حساب مشتری برگشت داده خواهد شد که محصولات خریداری شده صحیح و سالم به فروشگاه عودت داده شود. همچنین هزینه های برگشت بسته و یا در صورت لزوم تست فنی قطعات برگشتی برای اطمینان از سالم بودن آنها به عهده مشتری می باشد.

آسيب ديدن سفارش در حين حمل بسته :
سفارشات ارسالی توسط فروشگاه تا جای ممكن به صورت محكم و با ايمنی بالا بسته بندی می شوند اما با اين حال و با توجه به ممنوعيت ارسال قطعات و لوازم شكستني در تمامی روش های ارسال، ‌بسته هايی كه دچار آسيب ديدگی در زمان حمل شوند، شامل بيمه های اوليه شركت های حمل و نقل نمی شوند و پرداخت خسارت نيز متوجه فروشگاه نمی شود. بر همين اساس در صورت تمايل می توانيد قبل از ارسال بسته با پرداخت مبلغ كمی بسته خود را بيمه تكميلی (برای آسيب ديدگی زمان حمل) كنيد. برای اطلاع از اين مبلغ با فروشگاه تماس بگيريد (قبل از ارسال بسته حتما می بايست مبلغ بيمه پرداخت شده باشد تا بيمه نامه مربوطه صادر شود كه در صورت ارسال شدن بسته و عدم پرداخت حق بيمه ، مسئوليتی از اين بابت متوجه فروشگاه نخواهد بود) .

برگشت خوردن سفارش :
در صورتی كه بسته پس از ارسال به مبدا برگشت بخورد، ‌علت برگشت بسته بررسی می شود و در حالتی كه علت آن عدم حضور شخص در زمان تحويل و يا اشتباه بودن مشخصات گيرنده (آدرس، تلفن، كدپستی و نام) باشد، خريدار موظف به پرداخت مجدد كل هزينه ارسال خواهد بود و در حالتی كه مقصر فروشگاه باشد (ناخوانا بودن آدرس، درج اشتباه مشخصات و يا مشكل در بسته بندی) با هزينه فروشگاه مجددا ارسال خواهد شد. آدرس مقصد به صورت پیش فرض همان آدرس درج شده در زمان ثبت نام میباشد. در صورتی که خریدار در زمان سفارش آدرس دومی تعریف کند ملاک مقصد گیرنده آدرس دوم یا سوم میباشد لذا به این نکته توجه نمایید.

تخفيف :
قيمت های درج شده در سايت براساس عمده فروشی می باشد. بر همين اساس درخواست تخفيف اعمال نمی شود.

اعتبار پيش فاكتور :
اعتبار پیش فاكتور ثبت شده برای پرداخت نقدی صرفا یک روز بعد از ثبت سفارش است و پس از اين مدت لغو خواهد شد.

شرایط استفاده از کالا و خدمات فروشگاه :
خریدار متعهد می گردد بر اساس قوانین جاری جمهوری اسلامی ایران از محصولات فروشگاه استفاده نماید، مسئولیت هرگونه استفاده غیر قانونی از محصولات ارائه شده در سایت متوجه خریدار بوده و در صورت نیاز به مجوز برای استفاده از یک کالای خاص، خریدار می بایست رأساً نسبت به دریافت مجوز های لازم از مراجع ذی صلاح اقدام نماید.